O mě

Jmenuji se Marcela Horáčková a od roku 2015 se ve své soukromé praxi věnuji především posilování a rozvíjení kompetencí náhradních rodičů. Specializuji se na vývojové trauma, vztahovou vazbu a terapeutické rodičovství. Mám ráda pocit dobře vykonané práce, proto i k rodičovství přistupuji co nejpoctivěji.
 
Být dobrým rodičem nemusí být vůbec jednoduché a náhradní rodičovství je bezesporu několikanásobně náročnější. Děti v náhradní rodinné péči, bez ohledu na to, o jakou formu péče se jedná, mívají specifické obtíže, které vyplývají z jejich těžkého začátku života. Denně si tak uvědomuji, že kromě běžné výchovy a péče je potřeba přijaté děti také uzdravovat.
 
Vytvořit uzdravující domov však není snadné a terapeutické rodičovství bývá velkým dobrodružstvím pro děti i pro rodiče. Vnímat svět a nahlížet na život dětskýma očima, veselýma i smutnýma, mě velmi baví. Mám ráda příběhy o šťastné rodině, kde to všechno dobře funguje. A když to nefunguje, tak nabízím citlivou podporu a odbornou pomoc. Můžeme se společně zamýšlet a diskutovat, naplánovat a trénovat změny, aby se to u Vás doma zlepšilo a aby se Vám spolu žilo lépe.
 
Zabývám se:
  • terapeutickým rodičovstvím
  • prožitkovou pedagogikou
  • senzorickou integrací
  • sociální komunikací
  • etickou výchovou
Ráda se setkávám s přemýšlivými a tvořivými lidmi, kterým neschází nadhled a smysl pro humor.
 
Autorkou obrázku na úvodní straně mých webových stránek je paní Simona Hochvaldová, pedagožka mateřské školy, kterou postupně absolvovaly všechny naše čtyři děti.